FOTO: bljesak.info

Organizacija porodica zarobljenih i poginulih boraca i nestalih civila Srebrenice traži da ratni zločinac Sakib Mahmuljin hitno bude deportovan u BiH i poslat u zatvor, rekao je danas predsjednik ove organizacije Branimir Kojić.

Kao što su na slobodi oni koji su mučili i ubijali Srbe u zloglasnom sarajevskom logoru “Silos”, a pravosnažno su presuđeni, tako i ratni zločinac Sakib Mahmuljin očigledno ljetuje u Turskoj, pod plaštom liječenja, naveo je Kojić.
 
On je rekao da ministar inostranih poslova u Savjetu ministara Bisera Turković treba da izađe pred porodice žrtava i kaže kako je Mahmuljin otišao u Tursku, da li mu je SDA platio ljetovanje na ekskluzivnoj lokaciji, umjesto što se bavi napadima na Republiku Srpsku.
 
Kojić je uvjeren da je sa Mahmuljinom i njegov saborac Šefik DŽaferović, koji bi zajedno sa njim trebalo da bude iza rešetaka.
 
– Naše političare pitamo dokle će dozvoljavati da naše porodice budu ismijavane, a žrtve ponižavane – rekao je Kojić.
 
On je ocijenio da je krajnje vrijeme da se srpske žrtve počnu poštovati jer će u suprotnom krenuti u radikalnije vidove borbe.
 
– Naši srodnici su stvorili Republiku Srpsku i nećemo dozvoliti da nas bilo ko potcjenjuje i ponižava – zaključio je Kojić.
 
Presuđeni ratni zločinac nekadašnji komandant Trećeg korpusa takozvane Armije BiH Sakib Mahmuljin napustio je BiH i umjesto u zatvor otišao je u Tursku.
 
Sud BiH je krajem aprila izrekao Mahmuljinu pravosnažnu zatvorsku kaznu od osam godina zbog zastrašujućih zločina nad zarobljenim srpskim civilima, sanitetskim osobljem i vojnicima na području Ozrena i Vozuće 1995. godine.
 
Jedan od advokata iz tima odbrane informisao je Sud BiH o odlasku Mahmuljina, ali tek pošto je on napustio BiH.
Pratite InfoBijeljina.com putem Android i IOS aplikacije, te društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )