FOTO: N1

Već sljedeće nedjelje može se očekivati oko 4.000 novooboljelih od kovida na dnevnom nivou, izjavio je član Kriznog štaba i direktor Doma zdravlja Savski venac Zoran Bekić.

On je za RTS naveo da se povećava broj oboljelih na dnevnom nivou, kako među odraslim, tako i među djecom.
 
"Početkom juna smo imali 300 inficiranih pacijenata dnevno, a sada je taj broj negde oko 2.500 i više. Svake nedelje se uveća broj zaraženih pacijenata 50 odsto", rekao je Bekić.
 
Dodao je da je u junu bilo jedno do dvoje novooboljele djece nedjeljno, a sada imamo otprilike dvoje ili troje dnevno, u petak je bilo četvoro djece.
 
Bekić je naveo da sada ima oko 200 hospitalizovanih pacijenata, ali da je svaki dan povećan broj prijema u odnosu na otpuste i da će u narednih nekoliko nedjelja možda doći i do četvorocifrenih brojeva za hospitalizovane pacijente.
 
Ukazao je da će se povećavati broj oboljelih na dnevnom nivou, ali i broj hospitalizovanih i broj preminulih od posljedica kovida-19.
 
Bekić je rekao da već sada raste pritisak na kovid sistem u Srbiji i naveo primjer Doma zdravlja Savski venac, gdje je u junu bilo 30 ili 40 pacijenata dnevno, a sada ih je 150.
 
Naveo je da su simptomi povišena temperatura, bol u grlu, kostima, mišićima i kašalj.
 
"Ali možemo da kažemo da poslednjih dana viđamo nešto teže kliničke slike sa povišenom telesnom temperaturom", istakao je Bekić.
Pratite InfoBijeljina.com putem Android i IOS aplikacije, te društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 1 )