SAHRANA BRANKA CVEJIĆA Glumci Miki Manojlović i Irfan Mensur neutješni, pristižu i ostale kolege
Izvor: srpskainfo
×
0
Podijeli
FOTO: avaz.ba
Glumac Branko Cvejić, nekadašnji upravnik Jugoslovenskog dramskog pozorišta, biće sahranjen danas na Novom groblju u Beogradu u 14 sati.
Glumac je preminuo prošle nedjelje, nakon što mu je pozlilo tokom jedne probe u pozorištu.
Tu je i glumac Radovan Vujović koji je došao da isprati kolegu na vječni počinak. On je iz kapele izašao sa suzom u oku.
Na Novo groblje je prvi stigao Miki Manojlović noseći crvenu ružu. On je porodici odmah izjavio saučešće. Takođe, Irfan Mensur je stigao među prvima.
Tu je i glumac Bule Goncić koji ne krije tugu zbog smrti kolege, kao i Dragan Mićanović, a Ceca Bojković nosi buket bijelog cvijeća.
Branko će ostati upamćen po ulozi Baneta Bumbara u popularnoj seriji “Grlom u jagode” i kao kao Lister iz “Porodičnog blaga”, dok ga se mnogi sjećaju i po ulogama u ostvarenjima “Bela lađa”, “Sinđelići”, “Jagoda u supermarketu”, “Biće bolje” i drugim, prenosi Blic.
Cvejić pripada generaciji srpskih i jugoslovenskih pozorišnih, filmskih i televizijskih glumaca koja je, krajem šezdesetih godina prošlog vijeka, osvojila, potpuno preuzela i radikalno izmijenila izgled ovdašnjeg glumišta, napravivši dovršen stilski preokret kojim je najavljeni dah modernosti iz prethodne decenije konačno postao dominantnim scenskim izrazom u skladu s duhom epohe i kretanjima u scenskim umjetnostima u svijetu.
Brankov doprinos ovoj glumačkoj revoluciji kulminirao je u televizijskoj seriji, kao i kasnijem filmskom nastavku “Grlom u jagode”, autora Srđana Karanovića, u kojoj je ovaj stilski prevrat, najavljen brojnim ranijim ulogama u JDP i Ateljeu 212, kao i na filmu i televiziji, “ozvaničen” i ustoličen.
Uloga Baneta Bumbara učinila je Branka Cvejića jednim od vodećih dramskih umjetnika njegove generacije i ondašnje Jugoslavije.