FOTO: Pixabay

Na međunarodnoj autobuskoj liniji Dotrmund - Beograd srpskog prevoznika "Lasta" došlo je do napada na putnike i vozače.

Trenutno je, zbog talačke krize, kako je saopštila njemačka policija na svom Twiter nalogu, zatvoren autoput A9 između Hilpoltštajna i Gredinga u oba pravca.
 
Jedan putnik, koji je ušao u autobus u Frankfurtu, a koji, kako Tanjug saznaje zove Fahrudin Kahrović, fizički je nasrnuo na druga dva putnika.
 
On je ubrzo savladan od strane vozača i drugih putnika, ali se i dalje nalaze u autobusu.
 
Vozači tvrde da je Kahrović rekao da je dobio poruku od Alaha da mora da napadne putnike, jer u suprotnom će on biti napadnut.
 
Njemačka policija je u saradnji sa Bezbjednosno-informativnom agencijom u kontaktu s jednim od vozača, koji su zatvoreni u autobusu s napadačem.
 
Njemački Bild tvrdi da je u toku talčka kriza, što za sada nije potvrđeno.
 
Pregovarači njemačke policije su na licu mjesta i pokušavaju da riješe nastalu situaciju.
 
Policija je na lice mjesta došla u velikom broju, a među njima su pripadnici specijalne jedinice SEK.
Pratite InfoBijeljina.com putem Android i IOS aplikacije, te društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )