Pojačan je saobraćaj na zagrebačkoj obilaznici, a vozači koji putuju ka moru suočeni su sa gužvama i zastojima.
Prema podacima HAK-a, na auto-putu A3 Brestana–Lipovac između čvorova Zagreb istok i Lučko vozi se usporeno, a pred naplatnom rampom Lučko iz smijera čvora Buzin kolona je duga čak 12 kilometara.
Gužve su i na drugim auto-putevima - na A1 između čvorova Lučko i Bosiljevo 2 saobraćaj je pojačan u oba smijera, uz povremene zastoje.
Na A2 Zagreb–Macelj, kolona na naplati Trakošćan u smijeru Zagreba duga je oko 5 kilometara, a zbog povećanog priliva vozila privremeno je zabranjen saobraćaj za teretna vozila i autobuse između čvorova Krapina i Đurmanec u oba smijera.
Na državnom putu DC1, prije tunela Orgus iz smijera Sinja ka Splitu, saobraćaj se odvija otežano zbog saobraćajne nesreće. HAK vozačima savjetuje dodatni oprez, prilagođavanje brzine i stanja vožnje uslovima na putu, prenosi Index.