FOTO: pixabay

Twitter se okreće drugim developerima, koji bi mogli da pomognu u sprječavanju uznemiravanja na popularnoj platformi.

Kao dio novog eksperimenta, kompanija će preporučivati eksterne aplikacije za moderaciju, kao dodatnu mjeru koju korisnici mogu da upotrebe uz već postojeće alatke, koje su ugrađene u Twitter.

Sa ovim ažuriranjem, Twitter će preporučiti nekoliko aplikacija sa strane, kada korisnik želi blokira ili utiša drugu osobu.

Za sada, dodata je aplikacija Block Party - alatka koja korisnicima omogućava da automatski blokiraju naloge koji imaju potencijal da budu izvor uznemiravanja.

Tu je i Bodyguard, koji automatski uređuje odgovore, kao i Moderate koji uređuje @mentions.

Pomenute alatke su već bile dostupne, ali su korisnici morali da ih pretražuju kako bi ih podesili.

Sada će ih Twitter sam predlagati, zajedno sa svojim alatkama za blokiranje i utišavanje korisnika.
Pratite InfoBijeljina.com putem Android i IOS aplikacije, te društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )