
Situacija u Beogradu je napeta, policijski kordoni formirani su oko Pionirskog parka, a dodatni policijski kordon je formiran i u Ulici kneza Miloša.
Građanima ne dozvoljavaju prolaz niz tu ulicu.
Iza kordona je više grupa policajaca, u blizini Ambasade Turske. Kordon je formiran poslije bacanja pirotehničkih stedstava iz Pionirskog parka, javlja Insajder.
Portal 021 prenosi da se iz Pionirskog parka pušta glasna muzika. Vojni veterani traže od građana da se povuku da ne bi došlo do sukoba između građana i policije.
Dan poslije obilježavanja godišnjice pada nadstrešnice železničke stanice u Novom Sadu, u centru Beograda, policijski kordon razdvaja pristalice vlasti od demonstranata okupljenih u znak podrške Dijani Hrki, majci koja je izgubila sina u ovoj tragediji
Podsjetimo, ranije su mediji prenijeli da su ka građanima poletjela pirotehnička sredstva, dok je policija napravila kordon između pristalica Aleksandra Vučića i građana koji su se okupili da bi pružili podršku Dijani Hrki, koja je danas započela štrajk glađu.
Potom su bačene i petarde i dimne bombe, ali je teško bilo procijeniti sa koje strane. Stigla je i Žandarmerija i policijska brigada i okrenuti su ka grupi građana koji stoje uz Dijanu Hrku. Letjele su baklje, ali i topovski udari.