FOTO: unsplash.com / ilustracija

Na magistralnom putu B187, na dionici između Ervalda i Garmiša u Njemačkoj, dogodila se saobraćajna nesreća u kojoj su povrijeđene dvije osobe, izvijestili su austrijski mediji.

U nesreći su teže povrijeđeni 32-godišnja državljanka Njemačke i njen suputnik, 33-godišnji državljanin Bosne i Hercegovine.

Kako se navodi u policijskom izvještaju, ona je zbog snježnih i klizavih uslova na kolovozu izgubila kontrolu nad vozilom. U blagoj desnoj krivini prešla je u suprotnu saobraćajnu traku, gdje je došlo do sudara s automobilom kojim je upravljao 51-godišnji njemački državljanin.

Povrijeđena žen i njen suputnik zadobili su teške tjelesne povrede te su vozilom Hitne pomoći prevezeni u bolnicu u Garmišu, gdje su zadržani na daljnjem liječenju i medicinskoj obradi. Vozač drugog automobila nije povrijeđen, ali je, prema navodima medija, pretrpio snažan šok.

Zbog ove nesreće saobraćaj na navedenoj dionici bio je privremeno obustavljen, a na terenu su intervenirale policijske i hitne službe.

Istraga o tačnim uzrocima i okolnostima nesreće je u toku, dok nadležni još jednom apeluju na vozače da vožnju prilagode zimskim uslovima i stanju na putevima, prenosi Avaz.

Pratite InfoBijeljina.com putem Android i IOS aplikacije, te društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )