Društvena mreža koja se smatra bastionom slobode govora, trpi probleme zbog preopterećenja izazvanog ogromnim brojem novih korisnika koji masovno prelaze na ovu platformu revoltirani cenzurom koju vrši Tviter.
Riječ je o društvenoj mreži Parler. Dodaju se hiljade korisnika u minuti i paralelno ispravljaju tehnički problemi zbog preopterećenja rekao je radio voditelj i većinski dioničar Parlera Dan Bongino.
On je negirao glasine da je platforma prodata.
Nagli porast broja novih korisnika učinio je Parler danas najpreuzimanijom aplikacijom u Americi, pretekavši platforme kao što su TikTok, Instagram i Tviter.
Prije juna, Parler je imao oko 2.000 preuzimanja. Njegova baza korisnika udvostručila se tog mjeseca, na oko 1,5 miliona, nakon što je Tviter počeo da uvodi drastične mjere obilježavanja i brisanja postova, prenosi B92.
Parler sada dodaje onoliko korisnika u minuti koliko je nekad sticao u jednom danu.
Pobuna koju su vodili konzervativci, usljedila je nakon što su Tviter i Fejsbuk suzbili izveštaje o navodnom širenju uticaja porodice demokrata kandidata Džoa Bajdena, zaključavanjem naloga Njujork posta na dvije nedelje, koji je prvi objavio priču.
Tviter je takođe označavao postove predsjednika Donalda Trampa i njegovih pristalica, uključujući poruke u kojima se spominje izborna prevara, kao “sporne”.
Parler sa sjedištem u Nevadi, osnovali su 2018. godine softverski inženjeri Džon Mace i Džared Tomson.
Imao je oko 4,5 miliona korisnika prije izbora u Americi 3. novembra.