
Viši sud u Beogradu izdao je saopštenje o bombaškom napadu na kuću Zdravka Čolića. U ovom slučaju uhapšena su trojica osumnjičenih.
Sudija za prethodni postupak Višeg suda u Beogradu je dana 06. februara donio rješenje kojim je prema okrivljenima S.M i M.A odredio pritvor, koji im po tom rješenju može trajati najduže 30 dana, a istim rješenjem je i prema okrivljenom P.S. određen pritvor i naređeno izdavanje potjernice.
Pritvor je prema okrivljenima S.M, M.A i P.S. određen iz zakonskih razloga propisanih odredbom člana 211 stav 1 tačka 2 i 3 Zakonika o krivičnom postupku, odnosno zbog postojanja osobitih okolnosti koje ukazuju da će ometati postupak uticanjem na svjedoka, kao i budući da postoje osobite okolnosti koje ukazuju da će u kratkom vremenskom periodu ponoviti krivično djelo, dok je prema okrivljenom P.S. pritvor određen i iz zakonskog razloga propisanog odredbom člana 211 stav 1 tačka 1 ZKP, odnosno usljed postojanja okolnosti koje ukazuju na opasnost od bjekstva.
Nakon što je okrivljeni P.S. dana 06. februara uhapšen, sudija za prethodni postupak Višeg suda u Beogradu donio je dana 08. februara rješenje kojim je ostavljeno na snazi napred navedeno rješenje Višeg suda u Beogradu od 06. februara, a kojim je prema okrivljenom P.S, između ostalih, određen pritvor, koji mu po tom rješenju može trajati najduže 30 dana.
Okrivljeni S.M. i P.S. se terete sa dva krivična djela
Okrivljenima S.M. i P.S. na teret je stavljeno izvršenje dva krivična djela nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija u saizvršilaštvu iz člana 348 stav 4 u vezi stava 2 i 1 u vezi člana 33 Krivičnog zakonika u sticaju sa dva krivična djela Izazivanje opšte opasnosti u saizvršilaštvu iz člana 278 stav 1 u vezi člana 33 Krivičnog zakonika, dok je okrivljenom M.A. na teret stavljeno izvršenje dva krivična djela nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija pomaganjem iz člana 348 stav 4 u vezi stava 2 i 1 u vezi člana 35 Krivičnog zakonika u sticaju sa dva krivična dela Izazivanje opšte opasnosti pomaganjem iz člana 278 stav 1 u vezi člana 35 Krivičnog zakonika.
Protiv navedenog rješenja dozvoljena je žalba krivičnom vanpretresnom vijeću Višeg suda u Beogradu, u roku od tri dana od prijema rješenja, prenosi Blic.