Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su Keln u Njemačkoj rezultatom 1:0, u utakmici drugog kola H grupe u Ligi Evrope.

Ekipa Vladana Milojevića odigrala je herojski meč protiv Bundesligaša, imala je i nsreće u drugom poluvremenu, ali je na kraju zaslužila da osvoji sva tri boda.

Crveno-bijeli odigrali su izuzuzetno dobro u prvom dijelu. U potpunosti su nadigrali domaćina, a posle nekoliko promašaja Kange i Radonjića u 30. minutu Ričmond Boaći je spektakularnim golom donio, ispostaviće se tri boda.

U nastavku meča Keln je bio mnogo bolji tim, tri puta je pogađao stativu od čega je dva puta okvir gola pogodio Miloš Jojić, ali Zvezda se do kraja odbranila i ostvarila je veliku pobjedu u Kelnu.

Ovom pobjedom Zvezda se na neki način osvetila Kelnu za poraz od 3:0 u osmini finala Kupa UEFA. Ekipa Vladana Milojevića sada ima 4 boda na drugom mjestu u grupi, a prvi je Arsenal koji je pobjedio BATE u gostima sa 4:2 i ima maksimalnih 6 bodova.

Zvezda 19. oktobra dočekuje upravo Arsenal na „Marakani“.