FOTO: RTRS

U Željeznicama Srpske još sumiraju ovu godinu, s kojom u oblasti prevoza roba mogu biti tek polovično zadovoljni prije svega zbog obustave prevoza za Mital.

Prevoz putnika i dalje je na niskom nivou, pa u Željeznicama priželjkuju nove investicije. O nekima od najvažnijih investicija, razgovaraće naredne sedmice u Vladi Srpske, najavljeno je na konferenciji za novinare u Doboju.
 
- Mi smo do kraja desetog mjeseca milion i sto tona željezne rude iz Prijedora prevezli za Zenicu, znači da ćemo prihod oko 20 odsto u ovoj godini imati manji - rekao je Slađan Јović, generalni direktor Željeznica Republike Srpske.
 
- Da biste vi privukli putnike da oni koriste Željeznicu vi njima morate ponuditi uslove da budu konkurentni sa drugim vidovima saobraćaja, ako pričamo za neku međunarodnu liniju uvijek se referišu dva elementa, kvalitet i nivo usluge, kvalitet usluge je naravno vrijeme putovanja - naveo je Željko Radić, izvršni direktor Poslova operacija prevoza.
Pratite InfoBijeljina.com putem Android i IOS aplikacije, te društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )