Beograd - Atletičari Grčke bili su najuspješniji na Balkanskom dvoranskom prvenstvu u Beogradu ispred domaćina Srbije, dok su takmičari iz BiH osvojili tri medalje čime su zauzeli deveto mjesto u ukupnom plasmanu.

Grci su došli do 11 odličja, od toga četiri zlatna i tako su ponijeli epitet najuspješnije nacije. U stopu su ih pratili atletičari Srbije koji su takođe četiri puta osvajali zlatna odličja, ali su imali manje srebrnih medalja, jednu na naspram tri Grčke. U centru pažnje bila je jedna od najboljih atletičari svijeta Ivana Španović koja je bez većih problema došla do prvog mjesta u skoku udalj sa dužinom od 6,96 metara. Inače, to je najbolji rezultat na svijetu u 2017. godini, a ona ga je ostvarila u samo tri serije, a naredne tri je propustila. Pored nje, najsjajnije medalje osvajali su Amela Terzić (1.500), Elzan Bibić (3.000) i Tamara Salaški (400). Učinak Srbije vjerovatno bi bio još bolji da su nastupali bacač kugle Asmir Kolašinac i skakač udalj Lazar Anić koji su propustili takmičenje zbog povreda.

Što se tiče takmičara BiH, oni su bez povređenog Amela Tuke došli do tri medalje, a novi šampion Balkana postao je Abedin Mujezinović i to u disciplini 800 metara. Lični rekord u dvorani na 400 metara postavio je Rusmir Malkočević koji je sa vremenom 48,23 sekunde osvojio srebrenu medalju. Treće odličje za BiH osvojio je Mesud Pezer u bacanju kugle. On će se od 3. do 5. marta takmičiti na Evropskom dvoranskom prvenstvu koje se održava takođe u Beogradu i uz Tuku biće jedini predstavnik BiH na ovom takmičenju. Svih ostalih 24 atletičara nije uspjelo doći do potrebnih normi za Evropski šampionat. Treba spomenuti da je Alisa Bečić postavila novi dvoranski rekord BiH na 400 metara koji sada iznosi 56,42 sekunde, a isto je uradila štafeta četiri puta 400 koja je zabilježila vrijeme 3.18.12 minuta.