FOTO: Nezavisne / Tanjug

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su veliku pobjedu u 26. kolu Evrolige. Izabranici Saše Obradovića srušili su ekipu Hapoela rezultatom 87:75.

Tim Saše Obradovića je vezao i peti trijumf u elitnom takmičenju i sada je na skoru 16-10.

Izraelska ekipa ima učinak 16-9.

Izgledalo je lepršavo i razigrano tokom prvog poluvremena, da bi odjednom utakmica prešla u veliku borbu.

Međutim, defanziva je bila Zvezdin adut na početku posljednje dionice. Rival je bio ostavljen bez poena pet minuta, čekalo se ko će da proradi u napadu.

Proradio je Nvora i nagradio ceo tim za fanatizam pod svojim košem. Vezao je sedam poena za 74:69 za apsolutni delirijum u Areni. Uz sve to, radio je i skok, i to fenomenalno, a Zvezdin koš je bio zaključan. 

Bio je to uvod u kraj.

Crvena zvezda je posebno u završnoj dionici održala čas košarke timu iz Izraela. Postigla je 25 poena, a primila samo šest.

Zvezdu je do pobjede predvodio sjajni Džordan Nvora sa 22 poena, Batler je pomogao sa 17, dok je na drugoj strani bolji od ostalih bio Džons sa 16 koševa.

U narednom kolu Zvezda dočekuje Makabi, dok a Hapoel dočekuje ekipu Valensiju.

Pratite InfoBijeljina.com putem Android i IOS aplikacije, te društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )