
ZENICA - Policijski službenici Agencije za istrage i zaštitu ( SIPA) uhapsili su bjegunca od hrvatskog pravosuđa, za kojim je raspisana potjernica zbog kriminalnog udruživanja i počinjenja krivičnog djela u sastavu kriminalne grupe.
Bjegunac je lociran i uhapšen u Zenici, a kako saznaje ATV radi se o Almiru Čolaku.
- Potjernicu je raspisao NCB Interpol Zagreb radi krivičnog gonjenja za krivična djela kriminalno udruživanje i počinjenje krivičnog djela kao član kriminalne grupe koja su propisana Krivičnim zakonom Republike Hrvatske - saopštila je SIPA.
Dodaju da je bjegunac lociran na osnovu operativnih saznanja FAST tima Agencije za istrage i zaštitu BiH, a hapšenje je realizovano u saradnji sa MUP-om Zeničko-dobojskog kantona.
- Nakon završene kriminalističke obrade u prostorijama SIPA lice je predato u dalju nadležnost Suda BiH - navodi se u saopštenju.