FOTO: null

Iz budžeta grada Bijeljine biće izdvojeno 150.000 KM za renoviranje dva objekta u kojima se održavaju treninzi sportskih ekipa.

Iako Bijeljini godinama nedostaje sportska dvorana ona ni ove godine nije u planu. Dvoranu u Račanskoj ulici koriste tri srednje škole, a u večernjim terminima i nekoliko sportskih klubova.

Međutim, s obzirom na to da nije renovirana više od 15 godina, na granici je uslovnosti za održavanje treninga i utakmica.

Odbojkaš Vladimir Milićević upozorava da je parket u dvorani dotrajao, a da krov prokišnjava.

– To povećava opasnost od povreda igrača. Svaka kiša stvara lokve na terenu i svaki put strahujemo da će se okliznuti i ozbiljno povrijediti. Naš klub se takmiči u Premijer ligi BiH. Kada igramo u drugim sredinama svjedoci smo da većina tih klubova ima mnogo bolje uslove od nas. Svjesni smo da izgradnja sportske dvorane zahtjeva mnogo novca, ali Bijeljina to zaslužuje. Nadamo se da će uskoro i u našem gradu biti izgrađen jedan takav objekat - kaže Milićević.

Za treninge mlađih kategorija koristi se i sala Sokolskog doma kome je takođe potrebno renoviranje.

Trener ženskog odbojkaškog kluba „Radnik” Miroslav Mićić naglašava da je najveći problem ugrijati prostor.

– Potrošnja struje je ogromna, a troškovi su iz godine u godinu veći. Mislim da sportski klubovi koji godinama nižu značajne uspjehe zaslužuju bolje uslove za treniranje. Pogotovo školarci koji uz sport stasavaju u čestite, poštene i vrijedne ljude – naglasio je Mićić.

Novca za izgradnju nove sportske dvorane u ovoj godini nema, a iz budžeta grada će biti izdvojeno 100.000 za postojeću sportsku dvoranu, a 50.000 za Sokolski dom.

Direktor Direkcije za izgradnju i razvoj grada Bijeljina Mladen Petrović kaže da će od ovog novca biti sanirani krovovi kako bi se spriječilo prokišnjavanje, urađen novi parket i izmjenjen dio stolarije kako bi se poboljašala energetska efikasnost.

- Ove godine bi trebalo prvo da se uradi fasada, a onda i sanacija krovne konstrukcije na Sokolskom domu. Projekat je već urađen, ali za kompletnu rekonstrukciju objekta nije dovoljno 50.000 KM. Tražićemo i neke druge izvore finansiranja i aplicirati za taj projekat - naglasio je Petrović.

Pojašnjava i da je zgrada Sokolskog doma sagrađena 1932. godine i da je pod zaštitom Republičkog zavoda za zaštitu kulturno istorijskog i prirodnog naslijeđa.

Registrovane stotine klubova

U Bijeljini je registrovano oko 130 sportskih klubova. Izgradnja nove sporstke dvorane sa oko 3.000 mjesta, obradovala bi, osim učenika i sportista, i sportske radnike.

Gradonačelnik Bijeljine Mićo Mićić naglašava da je gradska uprava završila projekte za gradnju spotskih sala po školama, te da je u planu da na lokaciji sadašnje kasarne bude izgrađena sportska sala.

Pratite InfoBijeljina.com putem Android i IOS aplikacije, te društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )