Zemljotres jačine 2,5 stepeni po Rihteru pogodio je noćas u 3.54 okolinu Sarajeva. Zemljotres je registrovan na dubini od dva kilometra.
Kako se navodi u izvještaju Evropsko-mediteranskog seizmološkog centra, epicentar zemljotresa je bio 11 kilometara sjevero-istočno od Sarajeva, na Koranu kod Pala.
Iako je manje jačine, intenzitet zemljotresa odgovara vrlo osjetnom četvrtom stepenu. Zemljotres te jačine osjeti više osoba i to pretežno u višim spratovima kuća.
Nešto ranije, oko 19 sati, zemljotres jačine 2,4 stepena po Rihteru pogodio je pogranično područje Bosne i Hercegovine i Crne Gore. Epicentar je bio oko 20 kilometara istočno od Bileće, a nalazio se na teritoriji Crne Gore.
Najsnažniji zemljotres pogodio je Pelješac, a najjače kretanje tla osjetili su građani Neuma i Korčule. Jačina potresa koji je zabilježen oko 3:05 iznosila je 3,2 stepena na dubini od oko dva kilometra.