Igrač Dinama iz Bukurešta kolabirao na sred terena, a lekari u bolnici su posle svega mogli samo da konstatuju smrt

Nije bilo nikakvih dešavanja na terenu na utakmici Dinama i Vitorula. Domaći tim je u 70. minutu pokušavao da iznese loptu što dalje od svog šesnaesterca, a onda pravo ni od kuda se Patrik Ekeng (26) samo srušio na sred terena.

Sudija je istog sekunda prekinuo meč, pozvao lekarekoji su mu odmah ukazali prvu pomoć i odmah je prevezen u bolnicu. Nažalost, doktori nisu uspeli da ga spasu, već su, kako prenose rumunski mediji, mogli samo da konstatuju smrt.

Ekeng je u igru ušao sedam minuta pre tragičnog događaja, a osim Dinama je branio boje Kordobe i Le Mana.

Utakmica je i pored svega toga nastavljena i završena rezultatom 3:3 što je izazvalo velike polemike u Rumuniji.