FOTO: rtrs

Njegovo preosveštenstvo episkop zvorničko-tuzlanski Fotije odlikovao je danas u Brčkom protojereja-stavrofora Nebojšu Draškića Ordenom Svetog kralja Dragutina za doprinos u radu Arhijerejskog namjesništva brčanskog tokom proteklih deset godina.

Episkop Fotije pojasnio je da nije uobičajeno da sveštenici dobijaju ovaj orden, već eparhijsko ordenje dobijaju ljudi koji pomognu gradnju nekog manastira ili crkve, veliki dobrotvori, ktitori, pridružnici, ali da je kod oca Nebojše drugačiji slučaj.

- Ovom prilikom smo odlikovali oca Nebojšu za zasluge koje je imao u Brčkom u Sabornom hramu, za njegov trud, rad i duhovno uzdizanje našeg naroda u ovoj parohiji - rekao je vladika Fotije novinarima.

Protojerej-stavrofor Nebojša Draškić odlikovan je na svojoj posljednjoj liturgiji u Hramu Uspenja Presvete Bogorodice, na čijem čelu je bio proteklih 10 godina, jer od sljedećeg mjeseca svešteničku službu nastavlja u Bijeljini.

- Sa jedne strane osjećam tugu zato što odlazim iz ovog mjesta, a sa druge strane osjećam radost jer smo mi, kao zajednica kojom sam rukovodio, uspjeli da realizujemo neke značajne projekte za tih 10 godina - rekao je Draškić.

Vjernicima je poručio da se mole Bogu i da na putu svog spasenja ostanu čvrsto i nepokolebljivo, jer će se bez molitve i vjere teško sami izboriti sa velikim iskušenjima koje život donosi.

Pratite InfoBijeljina.com putem Android i IOS aplikacije, te društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )