Srpskio rvač Davor Štefanek osvojio je zlatnu medalju u kategoriji do 66 kilograma grčko-rimskim stilom na Olimpijskim igrama u Riju.

Štefanek je u finalu pobedio Jermena Migrana Arutujnana. Meč je završen rezultatom 1:1, ali je Štefanek slavio jer je poslednji uzeo poen.

Subotičanin Štefanek je tako doneo najsjajniju prvu medalju Srbiji u Riju, a ovo je ukupno drugo zlato za našu zemlju na Igrama posle trijumfa Milice Mandić pre četiri godine u Londonu.

Ovo je inače i prva medalja za srpsko rvanje posle 32 godine, odnosno prvo zlato posle 40 godina. Štefanek

Sjajni srpski as, nekadašnji prvak sveta, sjajno je odradio nastup u Riju, počeo je ubedljivom pobedom na startu protiv Japanca Tomohira Inouea 9:0, potom je u četvrtfinalu savladao aktuelnog prvaka sveta Nemca Franka Šteblera 6:2, da bi u polufinalu tuširao Šmagija Bolkvadzea 7:0.