
Lider PDP-a i gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković danas se sastao u Gradskoj upravi sa kandidatom SDS-a za predsjednika Republike Srpske, Brankom Blanušom.
Sastanak u zgradi Gradske uprave trajao je nekoliko časova, a iako detalji razgovora još nisu poznati javnosti, pretpostavlja se da je tema bila politička situacija i predstojeći izbori koji će biti održani u novembru.
Iako su u prethodnom periodu varnice dolazile s obje strane, Stanivuković je nedavno izjavio da razgovra sa SDS-om oko podrške Blanuši. Iz SDS-a su ranije poručili da očekuju njegovu podršku, ali je lider PDP-a, odlučio da se sastane sa Blanušom i razgovara o budućim koracima.
Da li će Branko Blanuša na kraju dobiti podršku PDP-a na predstojećim izborima biće poznato u u narednim danima.