FOTO: InfoBijeljina

Stacionarni radari na putevima u Republici Srpskoj u funkciji su u 16 lokalnih zajednica, rečeno je u Ministarstvu unutrašnjih poslova /MUP/ Republike Srpske.

Radari su u funkciji u Banjaluci, Laktašima, Prnjavoru, Prijedoru, Novom Gradu, Kostajnici, Oštroj Luci, Kozarskoj Dubici, Kotor Varoši, Kneževu, Čelincu, Trebinju, Gackom, Nevesinju, LJubinju i Bileći.
 
Iz MUP-a su naveli da je u toku uspostavljanje stacinarnih radara i u drugim opštinama u Republici Srpskoj i to u Doboju, Modriči, Derventi, Bijeljini i Zvorniku.
 
"Na području Republike Srpske planirana je instalacija ukupno stotinu ovih radara", navode u MUP-u.
 
IZ MUP-a su istakli da je osnovna funkcija stacionarnih radara /crni stubovi sa svjetloodbojnom trakom/ prevencija, odnosno da vozači prilagode kretanje vozila zakonskim propisima i da su zato postavljeni upravo na lokacijama koji su prema analizama bila mjesta najčešćih saobraćajnih nezgoda u određenoj lokalnoj zajednici.
Pratite InfoBijeljina.com putem Android i IOS aplikacije, te društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 4 )