Srbija je izgubila od Austrije 3:2 u pretposlednjem kolu kvalifikacija za Mundijal u Rusiji. Srbija je doživela prvi poraz u najvažnijoj utakmici.

"Orlovi" nisu uspjeli iz Beča da polete za Rusiju! Prva prilika za odlazak na Svjetsko prvenstvo je propuštena pa će put na Mundijal Srbija tražiti protiv Gruzije kod kuće.

Za Austriju su golove davali Burgštaler u 25, Arnautović u 76. i Šaub u 90. minutu, a za Srbiju Milivojević u 11. i Matić u 84. minutu.

Da li je Austrija bila toliko bolja, ili je Srbija igrala toliko loše, tek jedino je golman Vladimir Stojković bio na visini zadatka. Da golman Partizana nije branio kako je branio, u mreži srpskog gola bi vjerovatno bilo još lopti.