FOTO: starsport

BEOGRAD - Fudbalska reprezentacija Srbije izborila je opstanak u A diviziji Lige nacija pošto je večeras u Beogradu savladala Austriju sa 2:0, nakon što je u prvom meču u Beču bilo neriješeno 1:1.

Golove za Srbiju postigli su Nemanja Maksimović u 56. i Dušan Vlahović u 90. minutu.

U tim Srbije večeras su se vratili suspendovani Milenković, Pavlović, Terzić i Živković, dok kod gostiju u startnoj postavi nije bilo Marka Arnautovića, niti Davida Alabe.

Austrija je bila bolji rival u prvom poluvremenu, ali su u tom dijelu meča mreže mirovale.

Nemanja Maksimović iskoristio je u 56. minutu poigravanje austrijskog golmana Šlagera i defanzivca Seivalda i nakon njihove greške doveo Srbiju u vodstvo.

U 66. minutu utrčao je Mitrović, oboren je na ivici kaznenog prostora, a sudija je pokazao na penal. Nakon konsultacije VAR-a, prekršaj je vraćen izvan šenaesterca, ali je Trauner dobio crveni karton.

U 74. minutu Vlahoviću je poništen gol zbog ofsajda, ali je u 90. minutu igrač "Juventusa" postigao gol na asistenciju Jovića i postavio konačan rezultat.

Sljedeći meč Srbija igra 7. juna u Albaniji, biće to duel 3. kola K grupe kvalifikacija za Mondijal 2026.

Pratite InfoBijeljina.com putem Android i IOS aplikacije, te društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )