Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta plasirali su se u osminu finala Lige Evrope, pošto su sa 4:1 pobedili Šahtjor iz Donjecka.

Njemački sastav slavio je ukupnim rezultatom 6:3, a strelac u trijumfu pred domaćom publikom bio je reprezentativac Srbije Luka Jović.

Nekadašnji igrač Crvene zvezde načeo je mrežu gostiju iz Ukrajine u 23. minutu. Da Kosta je poslao odličnu loptu ka Joviću koji je snažnim udarcem savladao Pjatova.

Do poluvremena Ajntraht je uspio da duplira prednost, pošto je Sebastijan Haler sa bijele tačke povisio na 2:0.

Šahtjor je u nastavku uspio da se vrati i unese dramu u meč, tako što je Moraeš u 64. minutu smanjio na 2:1. Još jedan gol i Šahtjor bi imao produžetak.

Međutim, to se nije desilo jer je Haler drugim pogotkom na meču otklonio bilo kakvu sumnju. Njemac je u 80. minutu na asistenciju Filipa Kostića pogodio za 3:1.

Tu nije bio kraj golovima. Pobjedu Ajntrahta potvrdio je Ante Rebić, koji je na dodavanje Mijata Gaćinovića postavio konačnih 4:1.

Srpski fudbaleri odigrali su sjajne utakmice - Jović je postigao gol, dok su Kostić i Gaćinović upisali po asistenciju.