Fudbalska reprezentacija Engleske savladala je kao gost selekciju Španije sa 3:2 (3:0) u meču četvrte grupe najkvalitetnijeg dijela Lige Nacije.

Prvo poluvrijeme donijelo je veliku inicijtivu "furije", koja je igrala u skladu sa svojim nadimkom, ali nije davala golove već ih je primala.

FA  Ensleske osudila je ponašanje svojih navijača u Sevilji uoči meča u Ligi nacija kao "neprihvatljivo".

Navodi se da je između 40 i 50 pojedinaca iz Engleske lomilo automobile i divljalo na ulicama tog grada. Pošto nije bilo hapšenja, FA Engleske obećava akciju protiv onih koji su bili uključeni u ove nerede.

Sterlnig u 16. minutu lijepim golom dovodi "gordi albion" u vođstvo, da bi prednost u 30. duplirao Rašford.

Novim golom u poslednjem minutu prvog dijela Streling je donio velikih 0:3!

Španci su u drugom dijelu nastavili da opsjedaju gol Pikforda, ali nisu uspjeli da izbjegnu poraz. Samo su ga ublažili preko Paka Alkasera u 58. i Serhija Ramosa u nadoknadi vremena.

Zanimljiva je dominacija domaćina u posjedu (70-30%) i u šutevima ka golu (27:5)!

Španija sada ima šest bodova iz tri meča, a Englska četiri. Hrvati su poslednji sa jednim bodom uz meč manje.