Tešku, ali izuzetno značajnu pobjedu u borbi za opstanak, izvojevali su košarkaši Slobode na gostovanju kod Građanskog u Bijeljini.

Krajnji rezultat 78-70 možda ne govori o izuzetno izjednačenom duelu koji su gledali navijači oba tima, jer je u 36. minuti rezultat bio u potpunom egalu 65-65.

Tuzlaci su znatno bolje odigrali finiš meča kada je došla do izražaja njihova individualna kvaliteta i iskustvo Sinadinoviča i Sekulovića.

Hasandić sa 20 i Hrnčić sa 15 poena i 8 skokova su bili najbolji u gostujućem sastavu.

Kod Građanskog Janjušević je ubacio 26 poena (23 u prvom poluvremenu), a još je jedino dvocifren bio Marojević sa 11 poena.

Sloboda u srijedu ponovo gostuje u Semberiji kada ide na noge Radniku.