Najbolje rangirani bh. teniser Damir Džumhur sa 2:0 u setovima savladao je trećeg igrača svijeta Stanislasa Vavrinku, na ATP turniru u Dubaiju.

U prvom setu, Džumhur je protiv drugog nosioca turnira slavio nakon tiebreaka, rezultatom 7:4, nakon sat vremena i šest minuta igre.

Džumhur je drugi set skoro pa ekspresno priveo kraju. Imao je 5:1, nakon čega se Vavrinka vratio na kratko, sa rezultatom 5:3 - ali je Džumhur posljednji poen u ovom meču osvojio na svoju servu i prošao dalje.

Damir Džumhur je drugi set priveo kraju za 32 minute, slavivši rezultatom 6:3, čime je izborio duel sa Marcelom Pujlom-Granollersom, s kojim će snage odmjeriti u 1/8 finala u Ujedinjenim arapskim Emiratima.

Ovo je jedna od njegovih najvećih pobjeda u dosadašnjoj karijeri, na turniru čiji nagradni fond iznosi blizu 2.5 miliona dolara.