U večerašnjim susretima 13. kola Prve muške lige Republike Srpske pobjede su zabilježili Rudar i Rogatica, dok je Borac u utakmici ranije na gostovanju savladao ekipu Teslića.

Aktuelni šampion zakazao je pred svojom publikom. Gosti iz Ugljevika pružili su sjajno izdanje u Prijedoru te su na kraju uz veliku borbu u produžetku slavili rezultatom 79:86, po četvrtinama je bilo 15:17, 18:15, 20:13, 20:28 i 6:13.

U sastavu Prijedora istakao se Bogičević sa 24 poena, dok je to kod Rudara bio Stevanović sa 24.

Druga utakmica, bila je ona gdje su snage odmjerili Rogatica i HEO. Domaći tim slavio je rezultatom 66:60, po četvrtinama je bilo 19:18, 16:25, 16:9 i 15:8.

Kada je u pitanju efikasnost, to je kod Rogatice bio Kovač sa 22 data poena, dok se kod gostiju istakao Agramović sa 17.