U prvoj utakmici finala Kupa Bosne i Hercegovine Sloboda na Tušnju je protiv Radnika završila rezultatom 1:1.

Sloboda je povela golom Merzića u 37. minuti. Ordagić je dobio loptu u kaznenom prostoru, odigrao povratni pas za Merzića, a ovaj sa vrha šesnaesterca pogodio mrežu gostiju.

Izjednačenje u 57. minutu, gdje je Radnik golom Slobodana Jakovljevića poravnao rezultat!

Pred kraj meča Zeba je dobio direktan crveni karton i uslijedile su varnice. Potom je na drugoj strani pocrvenio i Beširević tako da oni neće igrati drugu utakmicu.

Poslije meča uslijedila su naguravanja i međusobna vrijeđanja igrača i trenera oba tima.

Ovo je prva utakmica finala Kupa, a uzvrat se igra sedam dana kasnije u Bijeljini.

Finale Kupa BiH ima dvostruku težinu, jer je u pitanju osim trofeja i plasman u Evropu i to ne samo za ova dva tima. U slučaju trijumfa Slobode u finalu Kupa BiH u evropska takmičenja vodiće i četvrto mjesto na tabeli Premijer lige BiH.