Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović je odigrao najbolju utakmicu u sezoni, u pobjedi svoje Atlante.

Hoksi su slavili na gostovanju kod San Antonio Sparsa rezultatom 134:129, poslije uzbudljivog meča i čak dva produžetka.

Bogdan je zabilježio rekord sezone, ubacivši 28 poena, uz po pet skokova i asistencija, dvije blokade i jedne ukradene lopte.

Dosadašnji najbolji poenterski učinak ove godine bio mu je protiv Oklahome, kada je postigao 23 poena.

Isti broj poena kao i Bogdan na ovoj utakmici postigli su i Klint Kapela i Tre Jang. Obojica su imali dabl-dabl.

Kapela je sakupio 17 skokova i pet blokada, dok je Jang imao 12 uspješnih dodavanja, ali i čak sedam izgubljenih lopti. Inače, Bogdan nije imao nijednu prodatu loptu.
Na drugoj strani najbolji je bio Demar Derozan sa 36 poena, a jedna asistencija mu je falila za dabl-dabl.

Odličan je bio i Derik vajt sa 29 poena. Solidni su bili Gej sa 18, odnosno Marej sa 16 poena.

Bila je ovo izjednačena utakmica, a Atlanta je bila ta koja je u nekoliko navrata uspijevala da dođe do dvocifrene prednosti.

U posljednjoj četvrtini su je ispustili, a do pobjede su došli poslije drugih, dodatnih pet minuta.

Hoksi su 6. na Istoku sa 24 pobjede i isto toliko poraza, dok su Sparsi 8. na Zapadu sa, takođe, 24 trijumfa, ali i 22 neuspjeha.