Fudbaleri Real Madrida i Mančester Sitija prvi su polufinalisti Lige šampiona.

Madriđani su na Santijago Bernabeuu uspjeli da anuliraju zaostatak od 2:0 iz prvog meča i savladaju Volfsburg sa 3:0, a Mančester Siti je poslije 2:2 u Parizu, slavio na Etihadu minimalnim rezultatom.

U srijedu Atletiko Madrid dočekuje Barselonu, poslije pobjede Katalonaca na Nou Kampu - 2:1, a Benfika, koja je u Minehnu poražena 1:0, dočekaće Bajern.

Ekipa Zinedina Zidana brzo je vratila dvomeč na početak, golovima Ronalda u 16. i 17. minutu, da bi Portugalac sprečio produžetke i postavio konačan rezultat petnaestak minuta prije kraja susreta.

Do istorijskog polufinala, prvog u klupskog istoriji, Mančester Siti stigao je pogotkom Kevina de Brujnea u 76. minutu. Pitanje pobjednika moglo je da bude rješeno još u prvom poluvremenu, da Serhio Aguero nije promašio jedanaesterac.