Bijeljina - Fudbaleri Radnika uknjižili su drugu uzastopnu pobjedu i već sada se može reći da je startna kriza prošlost.

Poslije trijumfa u Travniku nad jajačkim Metalegeom 2:1 izabranici Slavka Petrovića slavili su i na gostovanju u Vitezu, gdje su protiv istoimenog domaćina bili još ubjedljiviji i trijumfovali su sa 4:1. A prije ova dva trijumfa Bijeljinci su u prva četiri kola osvojili samo dva boda, odnosno poslije dva startna poraza zabilježili su dva remija.

Bijeljinci su poveli u 43. minutu golom najboljeg strijelca Marka Obradovića, a onda je na scenu stupio Ivan Jakovljević, koji je prvo u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena pogodio vlastitu mrežu za 1:1, a potom u 79. minutu doveo Radnik u vođstvo od 2:1. U finišu susreta najbolji akter susreta Demir Peco je povisio na 3:1, a pobjedu je ovjerio "rezervista" Velibor Đurić.

- Zadovoljni smo, bila je ovo jako interesantna utakmica, obje ekipe su željele pobjedu. Mi smo za nijansu bili bolji, mogli smo ranije završiti posao, ali smo primili gol. Samopouzdanje igrača se vratilo, rekao sam da će posljednjih 20 minuta odlučiti. Iskoristili smo šanse i pobjeda je zaslužena - rekao je trener Radnika Slavko Petrović.

U narednom kolu na Gradski stadion u Bijeljini stiže Sarajevo.

- Protiv Sarajeva niko ne može unaprijed da planira bodove. Ispunili smo zacrtani cilj poslije šest utakmica i sve što bi ispalo protiv Sarajeva bio bi dodatni plus. Nije lako kada ekipu napusti 18 igrača, a dođe 15 novih. Polako uhodavamo i počinjemo ličiti na pravu ekipu - dodao je Petrović.

U sedmom kolu Premijer lige BiH, koje se igra narednog vikenda, 27. i 28. avgusta sastaju se, subota Krupa - Sloboda (17.30), Metalege - Olimpik (17.30), Radnik - Sarajevo (17.30), Zrinjski - Vitez (20), Čelik - Željezničar (19.30) Nedjelja: Mladost - Široki Brijeg (17).

4 gola: Obradović (Radnik),

3 gola: Mešanović (Zrinjski), Krpić (Sloboda), Baraban (Široki Brijeg), Brkić (Mladost), Lendrić (Željezničar),

2 gola: Dujaković, Radulović (Metalege), Brković (Čelik), Peco (Radnik), Bilbija (Zrinjski), Kapetan (Vitez), Lelić (Olimpik), Ahmetović (Sarajevo), Veselinović (Sloboda)...