Samo sedam dana nakon što su osvojili Kup BiH, fubaleri Radnika su pobjedili prvoligaša RS, Slobodu iz Novog grada sa 3:2.

Kada je na početku meča Marko Obradović u 3. minutu doveo Radnik u prednost očekivalo se da će Bijeljinci lagano do pobjede.

No opuštenost domaćih kažnjena je pogotkom Arnesa Brkića u 32. minutu, a samo dva minta kasnije Slobodan Jakoviljeivć je pogodio za ponovnu prednost.

Izjednačujući pogodak postigao je Marko Ćulibrk, koji je sa 25 metara pogodio gol Asmira Avdukića, a pobjedu Radniku osigurao je najbolji strijelac ekipe Obradović,nakon odličnog šuta Aleksandra Vasića i pogođene prečke, a napadač plavo-bijelih, je poslao loptu pored nemoćnog golmana gostiju.

Ovim trijumfom ekipa Radnika krunisala je najuspješniju sezonu u svojoj istoriji i plasman na međunarodnu scenu.