Fudbaleri Radnika i Rudara ostvarili su pobjede u prvom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Radnik je savladao na svom terenu minimalnim rezultatom ekipu Viteza. Jedini gol na utakmici postigao je Lazić u 63. minutu utakmice.

Povratnik u elitni rang bh. fudbala Rudar Prijedor, slavio je na svom terenu protiv još jednog debitanta, Mladosti iz Doboj kaknja sa 3:0. Prijeročani su do tri boda došli u golovima u prvom poluvremenu, a u stirjelce su se upisali Radoja sa jednim golom, te Arežina sa dva pogotka.

U posljednjem duelu današnjeg programa, Čelik će ugostiti Slobodu iz Tuzle.

Preostale utakmice prvog kola na programu su sutra, a derbi meč odigraće se u Banjaluci, gdje će se od 20 časova, na "Gradskom" stadionu sastati Borac i Željezničar.