FOTO: null

Društvene mreže trgovi su sadašnjice, mjesta na kojima se okupljaju svi.

A s većom potrebom za internetom svaki dan, nije ni čudo što u 2017. postoji više internet korisnika nego ikad. S druge strane, to je dovelo do ogromnog povećanja broja korisnika društvenih medija.

Kada ljudi raspravljaju o društvenim medijima, uvijek se čini da se više usredotoče na socijalne mreže nego na socijalno umrežavanje. To je prilično čudno, s obzirom na to da aplikacije za slanje poruka imaju mnogo širu zajednicu korisnika od samih društvenih mreža.

Zapravo, WhatsApp, Facebook Messenger, Viber i WeChat zajedno imaju više korisnika od velikih mreža poput Facebooka, Twittera, Linkedina i Instagrama.

A kompanije su već uvidjele veliku korist u društvenim mrežama te iskorištavaju njihovu ogromnu bazu kako bi se oglašavale.

Kada je riječ o mrežama za dopisivanje, vodeći među njima su Messenger i WhatsApp  svaki sa po 1,3 milijarde korisnika. Međutim, obje ove mreže su u vlasništvu Facebooka, što ukazuje na to da Facebook posjeduje najveći dio kolača po pitanju društvenih mreža.

Mjesečni korisnici mreža za dopisivanje

  • Messenger           1.300.000.000
  • WhatsApp            1.300.000.000
  • WeChat                  938.000.000
  • QQ Chat                 861.000.000
  • Instagram               800.000.000
  • QZone                    652.000.000
  • Viber                      249.000.000
  • LINE                      218.000.000
  • Snapchat               200.000.000
  • YY                        122.000.000


Facebook uvodi novu opciju za sprečavanje samoubistva

Facebook će ubuduće koristiti i vještačku inteligenciju kako bi otkrila da li neko od korisnika te društvene mreže namjerava izvršiti samoubistvo.

Facebook je i dosad imao mehanizme za obilježavanje objava (postova) korisnika koji razmišljaju da naude sebi, a novi alat ima za cilj da pronađe takve objave prije nego što ih bilo ko prijavi. Sistem će skenirati objave i videoklipove koji se uživo emituju na Facebooku tehnikom prepoznavanja obrazaca, a komentari prijatelja, kao što je "da li si dobro", mogu ukazati na postojanje suicidalnih misli.

Testiranje sistema

Facebook već testira novi sistem u Sjedinjenim Američkim Državama i postepeno ga uvodi i u većini drugih zemalja, ali ne i u Evropskoj uniji, ali iz kompanije ne žele kazati zbog čega.

Kompanija koristi vještačku inteligenciju i da odredi prioritet, odnosno redoslijed slanja obilježenih, prijavljenih objava ljudima moderatorima, kako bi oni brzo mogli obavijestiti lokalne vlasti.

Pratite InfoBijeljina.com putem Android i IOS aplikacije, te društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )