FOTO: InfoBijeljina

Na području koje pokriva Policijska uprava Bijeljina u devet mjeseci ove godine evidentirana je 661 saobraćajna nezgoda sa materijalnom štetom, što predstavlja povećanje za 81 nezgodu ili 14 odsto u odnosu na isti period prošle godine, izjavio je inspektor za bezbjednost saobraćaja Radenko Knežević.

"U ovim nezgodama devet lica zadobilo je smrtne povrede, 69 lica teže tjelesne povrede, a 254 lica lakše su povrijeđena", rekao je Knežević novinarima.
 
On je rekao da se u ovom periodu dogodilo osam saobraćajnih nesreća sa poginulim licima, što je za tri nesreće manje u odnosu na isti period prošle godine.
 
On je naveo da su u navedenom periodu najrizičnije kategorije u saobraćajnim nezgodama sa nastradalim licima vozači, njih 129, potom suvozači, putnici, pješaci.
 
Prema njegovim riječima, u posmatranom periodu 55 vozača dvotočkaša zadobilo je tjelesne povrede, što čini 14 odsto od ukupnog broja nastradalih lica u saobraćajnim nezgodama ili 30 odsto kod saobraćajnih nezgoda sa težom i smrtnom povredom.
 
"U saobraćajnim nezgodama sa poginulim licima, smrtne povrede zadobili su četiri su vozača putničkih vozila, dva vozača motocikla, jedan suvozač, pješak te putnik u vozilu", rekao je Knežević. 
Pratite InfoBijeljina.com putem Android i IOS aplikacije, te društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 1 )