Fudbaleri Radnika doživeli su izuzetno neugodan poraz na otvaranju prolećne sezone Premijer lige BiH u Ugljeviku, kao domaćini. Od jesenjeg prvaka Širokog Brijega i dalje su prikovani za samo dno prvenstvene tabele.

RADNIK – ŠIROKI BRIJEG - 1:2 (1:2)

Stadion: Gradski u Ugljeviku. Gledalaca: 500. Sudija: Ognjen Valjić (Banjaluka) 7. Strijelci: 1:0 Galešić u 15, 1:1 Vagner u 28, 1:2 Peko u 37. minutu. Žuti kartoni: Mašić, Vučinić (Radnik), Soldo (Široki Brijeg).

RADNIK:  Bodiroga 5, Jakovljević 5,5, Memišević 6, Kadrija 5 (od 71. minuta Beširević -), Lazić 5 (od 84. minuta Hadžić -), Obradović 6, Ostojić 6, Seratlić 5,5 (od 71. minuta Maksimović -), Galešić 7, Vučinić 5,5, Mašić 5,5. Trener: Slavko Petrović.

ŠIROKI BRIJEG: Soldo 6,5, Džidić 6,5, Barišić 6,5, Ćorić 6,5, Landeka 6,5, Vagner 7,5, Kožulj 6,5, Peko 7 (od 86. minuta Karačić -), Brekalo 6,5, Velker 6 (od 57. minuta Buhač 6), Kresinger 6,5. Trener: Slaven Musa.

Sva tri pogotka viđena su u prvom poluvremenu, dok su u nastavku težak teren i loše vreme uticali na kvalitet fudbala, ali i efikasnost fudbalera oba tima.

Poveli su Semberci u 15. minutu kada je posle odličnog centaršuta iz kornera najsnalažljiviji u šesnaestercu gostiju bio Ranko Galešić i zatresao mrežu Antonija Solde. Vođstvo Bijeljinaca trajalo je samo 13 minuta kada je rezultat izjednačio najbolji akter susreta i najbolji strelac Hercegovaca Santos Lago Vagner, takođe posle ubacivanja iz ugla. Malo ko je očekivao da će vodeći gol gostiju koji je postigao Ivan Peko u 37. minutu biti i odlučujući i konačni rezultat.

Kasnije se ispostavilo tako, u nastavku nije bilo pogodaka tako da je pred fudbalerima Radnika još 14 teških i izazovnih prvenstvenih etapa, a gosti su ovom pobedom zadržali bodovnu prednost u odnosu na najbliže rivale.