Fudbaleri Mančester sitija savladali su u gostima PSŽ sa 2:1 u prvom polufinanom meču Lige šampiona.

Šta je Pari Sen Žermen učinio sebi sinoć u Parizu, proučavaće se narednih sedmica.

Dočekali su Mančester siti u prvom meču polufinala i imali utakmicu u rukama.

Ekipa Maurisija Poketina se poigravala sa Sitijem u prvom dijelu igre, što "građani", a ni Pep Gvardiola nisu doživjeli u poslednjoj deceniji.

Vezni red "svetaca" je bio dominantan, siguran, samouvjeren - potpuno je "pojeo" goste -  Gundogan kao da nije bio na terenu, De Brujne odsječen, Rodri se mučio.

Ređali su se napadi Sitija - Mbape je bio neuhvatljiv, Nejmar raspoložen, ali je nedostajalo odlučnosti i prisebnosti u završnici.

Napad je bio na visini zadatka, ali gol je postigao centralni bek.

Posle kornera u 15. minutu meča, Markinjos je najviše skočio i glavom zakucao loptu u mrežu.

Jedva su dočekali gosti poluvrijeme i odmor, a u nastavku je na teren istrčala potpuno druga ekipa.

Siti je napadao odlučnije i, kako je vrijeme odmicalo, postajao je sve opasniji.

Međutim, do izjednačenja su "građani" došli sasvim slučajno.

Kevin De Brujne je centrirao u 64. minutu, niko nije zakačio loptu, što je prevarilo Navasa, pa je lopta završila u mreži.

PSŽ se totalno pogubio, a onda nestao sa terena...

Osam minuta nakon izjednačujućeg gola, Siti je preokrenuo rezultat.

Gej je napravio bespotreban faul na dvadeset metara od svog gola, a loptu je namjestio De Brujne.

Svi su očekivali udarac Belgijanca, ali je šutirao Rijad Marez - kroz živi zid, pravo u ugao - Kejlor Navas nije imao nikakvu šansu.

Domaći su nastavili da griješe i brljaju, a Gej je napravio novu glupost.

Užasan faul je napravio nad Gundoganom, a arbitar Feliks Brih mu je pokazao direktan crveni karton.

Siti je imao igrača više, ali i rezultat koji mu savršeno odgovara pred revanš na svom terenu, pa je mirno odigrao utakmicu do kraja.

Revanš meč se igra u utorak 4. maja, na stadionu u Mančesteru.