Mančester Siti je bio bolji od dortmundske Borusije sa 2:1, dok je Real sa 3:1 savladao Liverpul u prvim utakmicama četvrtfinala fudbalske Lige šampiona.

Poslije izbacivanja Borusije iz Menhengladbaha u osmini finala, Siti se namjerio na Borusiju iz Dortmunda i pokazao da je u pravoj formi i zašto dominira terenima engleske Premijer lige.

Siti je već prvu priliku pretvorio u vođstvo. Igrao se 19. minut kada je Rijad Marez proigrao Kevina de Brujnea, a ovaj pogodio za 1:0.

U 30. minutu je sudija Ovidiju Hacegan pokazao na bijelu tačku u korist Engleza, ali je nakon kosultacije sa VAR sobom i pregledanja snimka promijenio odluku.

U nastavku je prvu priliku imao Erling Holand za Borusiju, pa je potom Siti prijetio u dva navrata preko Fila Fodena i De Brujnea, ali promjene rezultata nije bilo do 84. minuta, kada je Holand asistirao Marku Rojsu za 1:1.

Činilo se da će Borusija na revanš ponijeti povoljan rezultat, ali u 90. minutu Ilkaj Gundoan pronalazi Fodena, koji pogađa za konačnih 2:1 za "Građane".
U drugoj utakmici, Real Madrid je bio puno bolji rival i apsolutno zasluženo na "Enfild" nosi dva gola prednosti.

Prije vodećeg gola koji je postigao u 27. minutu, Žunior Vinisijus je imao odličnu priliku, koju nije iskoristio.

Samo devet minuta kasnije, Real je poveo 2:0 golom Marka Asensia.

Prvi i jedini šut u okvir gola, Liverpul je pretvorio u pogodak u 51. minutu, a mrežu je zatresao Mohamed Salah.

Siti je u 65. minutu poveo sa 3:1 golom Vinisijusa, što je bio i konačan rezultat utakmice.