U posljednje dvije utakmice 32. kola Evrolige viđena je jedna od rijetkih pobjeda Himkija ove sezone, kao i ubjedljiva igra Olimpijakosa na gostovanju kod Valensije.

Himki je nakon velike borbe i produžetka uspio da dođe do tek četvrte pobjede ove sezone.

Na poluvrijeme je ruski tim otišao sa devet poena prednosti - 41:32, zahvaljujući odlično odigranoj drugoj četvrtini - 22:9.

Asvel je u posljednjoj četvrtini anulirao veliki zaostatak, dobio dionicu sa 25:13 i izborio produžetak, u kom se bolje snašao Himki i stigao do trijumfa.

Aleksej Šved je sa 32 poena predvodio tim iz Podmoskovlja, a odlično ga ja ispratio DŽordan Majki sa 28 poena, na šta je dodao i devet skokova. Kod Asvela, Geršon Jabusel je bio najbolji, ostvarivši dabl-dabl učinak od 24 poena i deset skokova.

U posljednjem meču kola, nakon prvih deset minuta ništa nije nagovještavalo da će Olimpijakos poslije 30 minuta imati 33 poena prednosti, ali je tako bilo.

Drugu i treću četvrtinu je tim iz Pireja odigrao perfektno, tih 20 minuta je dobio sa 51:22, ali je malo nedostajalo da sve to "prospu" u posljednjoj četvrtini, koju je Valensija dobila rezultatom 38:14.

U jednom trenutku je španski tim sa minus 33 prišao na minus sedam, ali nisu imali snage za preokret koji bi ušao u istoriju. Odolio je grčki tim i ostvario pobjedu, ta Valensiju ubacio u problem oko plasmana u plej-of.

Saša Vezenkov sa 19 i Jorgos Printezis sa 18 poena vodili su Olimpijakos do trijumfa, kod domaćina je najefikasniji bio Klemen Prepelič sa 12, poen manje je dodao Fernando San Emeterio, a po deset ubacili Vanja Marinković i Đoan Sastre.

Valensija - Olimpijakos 79:88

Tabela: Barselona 23-9, CSKA Moskva 21-10, Anadolu Efes 21-11, Armani Milano i Fenerbahče 20-12, Bajern 19-13, Real Madrid i Baskonija 18-14, Valensija 17-15, Zenit 17-14, Žalgiris 16-16, Olimpijakos 15-17, Makabi 13-17, Asvel 12-19, Alba 11-21, Panatinaikos 10-20, Crvena zvezda 9-23 i Himki 4-27.