FOTO: null

NJegova svetost patrijarh srpski Irinej osveštao je večeras badnjak na platou ispred Hrama Svetog Save na Vračaru, a potom je obavljeno paljenje badnjaka.

U obraćanju vjernicima ispred male crkve Svetog Save u Beogradu, patrijarh srpski je rekao da je ta zapovijest božija ne samo dužnost, nego i velika čast - biti saradnik božiji u stvaranju i rađanju novog života.

"To je velika čast koju je Bog namenio roditeljima i majkama. Zato neka se raduju sve majke koje decu rađaju u ovome svetu i pune zemlju božiju jer je to zapovest božija koju treba da čuju sve majke naše i da se raduju što im je Gospod dao tu čast da se majkom nazivaju", rekao je partijarh Irinej.

Njegova svetost kaže da su blagoslovene sve majke kod nas i u svijetu koje rađaju djecu - da blagoslov božiji ispuni sve nas, naše domove i srca.

Patrijarh Irinej je poželio da u svijetu i u našoj otadžbini zavlada mir i sloga, onaj mir koji je Gospod donio svojim rođenjem.

Patrijarh srpski je pozdravio okupljene uz tradicionalni pozdrav "Hristos se rodi".

Prethodno je u maloj crkvi Svetog Save na Vračaru u prisustvu brojnih vjernika služena Sveta arhijerejska liturgija.

Patrijarh će sutra, na Božić, u 9.00 časova, služiti Svetu arhijerejsku liturgiju u kripti hrama, a lomljenje česnice biće obavljeno u 12.00 časova na platou ispred Hrama, saopšteno je na sajtu Hrama Svetog Save.

Pratite InfoBijeljina.com putem Android i IOS aplikacije, te društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )