Košarkaši Partizana razočarali su na startu Superlige Srbije, ali su u furioznoj završnici uspjeli da preokrenu rezultat i pobjede Vršac - 86:76.

Gosti iz Banata su u većem dijelu utakmice vodili, često i sa dvocifrenom razilikom, međutim, crno-bijeli su serijom 13:0 u periodu od 35. do 39. minuta preokrenuli i upisali prvi trijumf u završnici srpskog šampionata.

Vršac je na poluvremenu vodio sa 41:35, a serijom 7:0 otvorio je treću četvrtinu za najvećih 48:35.

Crno-bijeli su se nekako konsolidovali i pred kraj ovog dijela igre približili su se na 57:56.

Mučenje domaćina nastavilo se i u odlučujućoj četvrtini. Partizan je izjednačio na 63:63, ali su se gosti ponovo odlijepili na 74:68 u 35. minutu i malobrojnu publiku u dvorani "Aleksandar Nikolić" dodatno zabrinuli.

Ekipa Aleksandra Džikića je, međutim, napokon svhatila da je vrag odnio šalu i serijom 14:0, uz dvije trojke Andrića i jednu Birčevića, u 39. minutu je konačno moglo da odahne - 82:74.

Najefikasniji u Partizanu bili su Stefan Birčević sa 15, Vanja Marinković sa 12, Andrić sa 11, odnosno Adin Vrabac i Vili Hečer (7 asistencija) sa po 10 poena.

Tim iz Banata predvodili su Stefan Fundić sa 17 poena i 6 skokova, Koča Jovović (3/4 za tri) je dodao 13, Mirko Đerić 12, a Nikola Jeftić 10 poena.

Crno-bijeli u sledećem kolu gostuju Crvenoj zvezdi, koja je deklasirala Spartak u Subotici, dok se Vršac sastaje sa FMP.