Fudbaleri Partizana savladali su Astanu sa 4:1 u poslednjem kolu grupne faze Lige Evrope, čime su se oprostili od kontinentalnog takmičenja za ovu sezonu.

Crno-bijeli nisu mogli da zamisle bolji početak meča, kojim su se oprostili od Evrope za ovu godinu.

Posle četiri minuta igre, publika je na nogama, pošto je Partizan poveo golom Sejdube Sume.

Iz drugog pokušaja Suma, koji je danas produžio ugovor, je smjestio loptu u gol.

Već u 22. minutu igre, novi gol crno-bijelih.

Tošić je iskoristio veliku grešku zadnje linije gostiju, proigrao Sadika, a napadač Partizana povisio na 2:0.

I treći član Partizanovog napada se upisao u strelce do poluvremena.

Takuma Asano je u 26. minutu precizno i dovoljno snažno šutirao da matira golmana Astane za velikih 3:0.

Partizan je spustio gas, naročito posle poluvremena, prepustio loptu gostima.

Vladimir Stojković se povrijedio u nastavku, a umjesto njega priliku je dobio Filip Kljajić.

Crno-bijeli su imali nekoliko brzih kontranapada, a jedan su iskoristili. Asano je povukao ka golu, dodao do Sadika, koji obilazi golmana i smješta loptu u gol.

Gosti su, potpuno neočekivano, odmah smanjili. Rotariu je centrirao, lopta je zakačila Strahinju Pavlovića i završila u mreži.

U drugom meču u grupi, Mančester junajted je sa 4:0 savladao AZ Alkmar.

Nakon grupne faze, u dalju fazu takmičenja idu Junajted i Alkmar, dok se od Evrope opraštaju Partizan i Astana.