U Industrijskoj zoni 2, predviđenoj za laku industriju i mali biznis, Gradska uprava Grada Bijeljina je putem javnog poziva i licitacije prodala osam placeva, površine od 2.000m² do 65.000m², a novi vlasnici zemljišta dužni su da u roku od dvije godine
Pored preduzeća „Gama S“, „Montern“, „Logo“, „Vuk komerc“ i zanatske radnje „City car“, zemljište za poslovanje izlicitrirali su i Radomir Milanović, Aleksandar Matić i Nikola Stajić iz Bijeljine.
Javni poziv za izražavanje interesa za kupovinu gradskog građevinskog zemljišta u obuhvatu regulacionog plana "Industrijska zona 2" otvoren je do daljnjeg. Početna cijena građevinskih parcela određena je prema podzonama i kreće se od 10 do 30 KM/m², a investitorima je pružena mogućnost plaćanja zemljišta u 60 mjesečnih rata bez kamate. U cilju veće fleksibilnosti i, u skladu sa interesima potencijalnih investitora, ostavljena je mogućnost cijepanja postojećih građevinskih parcela i formiranja novih.
Industrijska zona 2 prostire se na površini od 44 hektara, između Ulice Stefana Dečanskog na jugoistoku i gradske putne obilaznice na sjeveru i zapadu. Ispunjava sve savremene standarde – izgrađena je kompletna komunalna infrastruktura, nalazi se u blizini magistralnog puta, gasovoda i kanalizacione mreže, a za IZ 2 je dobijena i ekološka dozvola.
Pored Industrijske zone 2, u Bijeljini su formirane i industrijske zone 1, 3 i 4. U Industrijskoj zoni 3, na lokaciji iza Agrotržnog centra na 12 placeva proizvodne i prerađivačke pogone izgradila su preduzeća: „Bistrik“, „DMG kompani“, „Europarket“, „Jorgos“, „Talum“, „HY–POWER–FlEX“, „Virtus“, „Farmakom MB“, „Limar Mile“ i druga.
Svi investitori zainteresovani za ulaganje i poslovanje na području Grada Bijeljina više informacija o uslovima za kupovinu zemljišta u industrijskim zonama mogu dobiti u gradskom Odjeljenju za privredu i poljoprivredu u Ulici patrijarha Pavla 1 ili preko telefona broj 055/233-430 i 233-162, odnosno, u Direkciji za izgradnju i razvoj Grada u Karađorđevoj ulici 33, broj telefona 055/208-085.