Košarkaši Srbije igraju pobjedili su Belgiju u poslednjoj utakmici grupe D na Evrobasketu sa 74:54 (18:13, 24:12, 14:11, 18:18).

Sada se nadaju pobjedi Letonije nad domaćinom Turskom (19.45) kako bi sa prvog mjesta otišli u osminu finala na Mađarsku.

Jasno je bilo da će "orlovi" relativno lako upisati i četvrti trijumf u Istanbulu, i sa učinkom 4-1 ostali su na vrhu tabele. Kako bi se odatle domogli borbe za četvrtfinale i lakšeg puta ka završnici EP, potrebno je Letonija savlada Tursku.

U suprotnom će Srbija sa drugog mjesta na Crnu Goru u osmini finala i u mnogo teži dio kostura, gdje bi je potom čekali najvjerovatnije Slovenija, pa izvjesno Španija.

Belgijanci su trojkama najviše parirali, ali nisu mogli dugo na taj način. Držali su se do 13. minuta i 20:19 za naš nacionalni tim koji je sredinom druge četvrtine rešio da otkloni sve dileme.