Prva utakmica u novoj sezoni u Prvoj ligi RS donijela je ugljevičkoj ekipi OKK "Rudar 2015" i prvu pobjedu nad ekipom “Borca “ iz Banja Luke.

Rudar je bolje otvorio utakmicu i prvu četvrtinu završio u svoju korist rezultatom 20:6. Nakon  toga, mlada ekipa Borca je agresivnom igrom i pritiskom na cijelom terenu polako stizala rezultat i u trećoj četvrtini prvi put povela 54:53.

U završetku utakmice “Rudar” je ponovo kontrolisao rezultat i 2 minuta prije kraja imao je 7 poena prednosti. Ipak, gosti, u dramatičnom završetku, 10 sekundi prije kraja utakmice postižu koš za izjednačenje - 70:70.

U produžetku, koji je do samog kraja  bio neizvjestan, “Rudar”  je  dodatnih 5 minuta uspio riješiti u svoju korist rezultatom 14:5.

Konačni rezultatom utakmice 84:75 u korist “Rudara” okončao se jedan vrlo dramatičan i uzbudljiv susret dvije jake košarkaške ekipe Prve lige RS .

Piše: Snežana Milošević