FOTO: InfoBijeljina

Sve je spremno za najveći teniski turnir u Banjaluci. U Nacionalnom teniskom centru TS Republike Srpske održan je žrijeb za glavni dio turnira Srpska open 2023, koji se igra od 16. do 23.aprila.

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković će kao prvi nosilac turnira biti slobodan u prvom kolu, dok će u drugom igrati protiv pobjednika meča Luka Van Aše - Sten Vavrinka. 

Miomir Kecmanović će takođe biti slobodan, baš kao i drugi nosilac Andrej Rubljov i treći Borna Ćorić. Dušan Lajović i Filip Krajinović su u gornjem dijelu žrijeba i igraće jedan protiv drugog, dok će Hamadu Međedoviću rival biti Gregor Barere.

Prošlogodišnji osvajač Srbija opena, Rus Andrej Rubljov nalazi se u donjem dijelu žrijeba i igraće protiv boljeg iz duela Huan Pablo Varilas - Hugo Gaston. 

Parovi prvog kola: 

Novak Đoković - (slobodan)  
Luka van Aše - Sten Vavrinka  
Dušan Lajović - Filip Krajinović
Hamad Međedović - Gregor Barere
Miomir Kecmanović - (slobodan) 
Kvalifikant - Kvalifikant
Kvalifikant - Federiko Koria
Gael Monfis - Jirži Lehečka 
Talon Grikspor - Aleksej Popirin
Aleks Molčan - Taro Danijel
Roman Safulin - Laslo Đere
Borna Ćorić - (slobodan) 
Rišar Gaske - Marko Čekinato
Damir Džumhur - Kvalifikant
Hunan Pablo Varilas - Hugo Gaston 
Andrej Rubljov (slobodan)
 
Đorđe Đoković, direktor turnira nije skrivao dobro raspoloženje posle žrijeba, a otkrio je i kada u Banjaluku dolazi najbolji teniser svijeta Novak Đoković. 

- Novaka očekujemo tokom sutrašnjeg dana ili u ponedjeljak. U svakom slučaju biće tu uskoro da se pripremi za veliki derbi - aludirao je Đorđe Đoković, prvi čovijek turnira Srpska open 2023 na meč drugog kola sa jednim od najboljih tenisera na svijetu Stenom Vavrinkom.

Zanimljiv je i ostatak žrijeba, a upravo se i na to osvrnuo direktor turnira. 



- Nevjerovatan žrijeb svi domaći igrači su u vrhu. Nema lakih protivnika. Očekujem zaista da vidimo reprizu dobrih mečeva Novaka sa Vavrinkom. Definitivno biće ovo zanimljiv turnir. Imamo sada priliku da gledamo neka od nevjerovatnih rivalstava. U Banjaluku su došla velika imena svjetskog tenisa i zadovoljan sam zbog toga, dodao je.

Ono što bi donekle moglo da pokvari raspoloženje, jeste najavljena kiša u Banjaluci, ali se svi uzdaju da će veliki oblak zaobići teniski kompleks. 

Banjaluka se u minulih nekoliko mjeseci promijenila, umila, osvježila, što su primijetili i igrači, kojima nije prvi put da borave u Republici Srpskoj.  

- Igrači su prepuni pozitivnih komentara. Neki su nedavno boravili na čelendžeru u Banjaluci, svi ističu nevjerovatnu promjenu. Zatekli su drugi grad, ne samo teniski centar, već i ulice. Banjaluka se osvježila, renovirala, ne samo da je ljepša, već je i čistija. Zahvalni smo narodu Republike Srpske koji nas podržava na ulicama društvenim mrežama. Privilegija je biti u Banjaluci. Nadamo se da će ovo samo biti početak velikih događaja u ovom gradu - zaključio je Đoković
 
Pratite InfoBijeljina.com putem Android i IOS aplikacije, te društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )