FOTO: F.Z./N1

Sud BiH prihvatio je zahtjev odbrane predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika za odgađanje ročišta koje je bilo planirano za sutra i zakazao novi pretres za 6. decembar, potvrdio je Srni advokat predsjednika Goran Bubić.

"Prihvatili su naš zahtjev i zakazali novi pretres za 6. decembar u 13.00 časova", rekao je Bubić.
 
Odbrana predsjednika Srpske uputila je juče Sudu BiH zahtjev za odgađanje sudskog ročišta planiranog za sutra zbog službenog puta predsjednika Republike Srpske u Mađarsku.
 
Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik i vršilac dužnosti direktora "Službenog glasnika" Miloš Lukić optuženi su za nepoštovanje odluka Kristijana Šmita, kojeg RS ne priznaje za visokog predstavnika u BiH.
 
Dodik i Lukić su 16. oktobra na ročištu u Sudu BiH rekli da ne razumiju optužnicu, nakon čega je konstatovano da su se optuženi izjasnili da nisu krivi.
Pratite InfoBijeljina.com putem Android i IOS aplikacije, te društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )