FOTO: null

U proseku u ovoj regiji godišnje misteriozno nestane četiri aviona i 20 brodova, a nakon najnovijeg istraživanja meteorologa nameće se nova teorija koja bi konačno mogla da odgonetne tajnu Bermudskog trougla.

U poslednjih 100 godina, približno 75 aviona, stotinu brodova i najmanje 1.000 života izgubljeno je u predelu 500.000 kvadratnih kilometara koji se prostiru između Majamija, Portorika i Bermude. 

Naučnici sad tvrde da iza misterije Bermudskog trougla zapravo stoje heksagonalni oblaci koji stvaraju vetrovite vazdušne bombe koje se kreću brzinom od čak 75 metara u sekundi.

Te oluje su toliko moćne da mogu da potope brodove i sruše avione u okean.

Naučnici takođe tvrde da se masivni oblaci pojavljuju iznad zapadnog rta ostrva Bermuda u rasponu od 35 do 88 kilometara, piše Independent.

„Ne vide se tipične ravne ivice oblaka, već su većinu vremena oblaci raspršeni“, rekao je satelitski meteorolog dr Stiv Miler sa Univerziteta Kolorado za Science Channel.

Korišćenjem radarskih satelita meteorolozi su pokušali da uvide šta se dešava ispod neobičnih oblaka, a tim istraživača je otkrio da su vetrovi u nivou mora takođe dostizali opasnu brzinu, stvarajući talase visoke 13 metara.

Meteorolog Rendi Serveni je rekao da su oblaci heksagonalnog oblika iznad okeana u suštini vazdušne bombe.

„Formiraju ih mikroeksplozije i oni su eksplozije vazduha koji dolazi dole sa dna oblaka i onda udaraju u okean“, objasnio je Serveni.  

Ovi faktori stvaraju talase koji ponekad mogu biti masivni u veličini da počinju interakciju jedni sa drugima.

Termin Bermudski trougao je prvi put upotrebljen 1950. godine kada je novinar pisao o velikom broju brodova i aviona koji nestaju u ovom regionu.

Tvrdnje o neobičnim i paranormalnim pojavama su se dogodile još 1492. godine, kada je Kristofer Kolumbo prijavio da je video neobično svetlo i neuobičajene aktivnosti kompasa.

Pratite InfoBijeljina.com putem Android i IOS aplikacije, te društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )